Ca-Mg kompex minerálů vápník, hořčík, bór, K2, D 3
kliknutím zobrazíte detail obrázku
Ca-Mg komplex důležitých minerálů
Vápník je jedním z nejdůležitějších makroelementů v lidském organismu, je nezbytný pro každého.
Komplex minerálů vápníku, hořčíku, bóru, křemíku, K2, D3.
Velmi častou příčinou těchto disfunkcí je nedostatek vápníku a hořčíku v lidském organismu.
Při nedostatku vápníku se narušuje mineralizace kostí, což způsobuje jejich změkčení a lámavost. Snižuje svalový tonus, zvyšuje dráždivost nervových buněk, objevují se časté křeče.
Nedostatek hořčíku vyvolává rychlejší únavu, zvyšuje podrážděnost, neurózy, deprese, špatné spaní, točení hlavy, bušení srdce, kolísání arteriálního tlaku, arytmii, svalovou slabost, ztrátu chuti k jídlu, oslabení imunity, křeče hladkých svalů.
Máte-li zájem o zakoupení Ca-Mg, přihlašte se do e-shopu svým klubovým číslem a heslem zde.
Jako člen Coral Clubu získáte možnost nákupu za klubové ceny o 20% levněji.
Vápník v lidském těle — to je životně důležitý mikroelement.
V organismu dospělého člověka a dítěte je přibližně 99 % vápníku použito na tkáně kostí, chrupavek a zubů.
Vápník má mimořádně důležitou roli zejména při stavbě kostí a rovněž vazů a šlach, protože vytváří pevná spojení mezi bílkovinami pojivových tkání a tkání kostí. Při tom kostní tkáň má roli depa, tedy místa, kde je uložena zásoba vápníku a odkud si ho organismus bere při jeho nedostatečném přísunu v potravě.
Vápník má především důležitou roli ve stavbě kostí, a rovněž vazů a šlach, protože vytváří pevná spojení mezi bílkovinami pojivových a kostních tkání. Přitom kostní tkáň hraje roli zásobníku, místa, kde se skladuje vápník, a odkud si ho organismus bere při jeho nedostatečném přísunu v potravě.
Kromě toho je vápník zodpovědný za normální činnost mnohých enzymů a hormonů, zesiluje výměnné a bioenergetické procesy v buňkách organismu.
Hořčík se v lidském organismu koncentruje především ve tkáních kostí, zubů a zubní sklovině – až 53 %, méně je ho v mozku, srdci, svalech, játrech a ledvinách – okolo 20 %.
Hořčík se účastní normalizace cévního tonusu a prokrvení mozku.
Když se hořčík dostane do srdečního svalu, váže se s bílkovinou troponinem. Spolu pak regulují puls (frekvence srdečních stahů), obnovují normální srdeční rytmus.
Hořčík se považuje za «srdeční» minerál. Je hlavním pomocníkem při arytmiích, protože normalizuje rytmus srdečních stahů a snižuje potřebu kyslíku srdečního svalstva.
Výzkumy vlivu hořčíku na zdraví
Výzkumy, které byly uskutečněny ve Velké Británii, Finsku, Kanadě nebo USA ukázaly, že lidé, kteří žijí v oblastech s vodou bohatou na hořčík, trpí méně kardiovaskulárními onemocněními, arteriosklerózou a hypertenzí. Podle vědců jídlo s vysokým obsahem hořčíku pomáhá udržet dobrý stav cév a předchází nahromadění «špatného» cholesterolu a vytváření cholesterolových usazenin. Proto se u lidí, kteří přijímají dostatečné množství hořčíku, jen zřídka vytvářejí v cévách krevní sraženiny.
Hořčík a vápník jsou kamarádi a soupeři zároveň. Například vápník podporuje kontrakci kosterního a hladkého svalstva (svalstvo vnitřních orgánů a cév) a hořčík naopak napomáhá jejich uvolnění.
Kromě toho hořčík kontroluje vstřebávání vápníku v potřebném množství do buněk.
V organismu musí být určitý poměr vápníku k hořčíku a jen v takovém případě napomáhá hořčík k lepšímu vstřebávání vápníku a zabraňuje jeho nadbytečnému vylučování.
Je potřebný nejen pro vývoj zubů a kostí a pro udržení jejich struktury, mineralizaci a hustoty, ale je důležitý pro krevní srážlivost. Podílí se na přenášení signálů mezi nervovými buňkami, moduluje energetický metabolismus a tím přispívá i ke kontrole hmotnosti.
Má vliv na funkce svalů včetně srdečního a napomáhá činnosti střevních buněk, udržuje normální regulaci jejich vývoje a růstu. Jeho významná úloha je v těhotenství a při kojení. Udržuje mírně alkalické prostředí v těle.
Má vliv na funkci trávicích enzymů. Hořčík je také jednou z hlavních složek kostní tkáně a je nezbytný pro udržení zdravé hustoty kostí. Hořčík ovlivňuje elektrolytickou bilanci, energetický metabolismus, přenos neuronů pro správné fungování nervového systému, mrštění svalů včetně srdečního, buněčné dělení, udržení zdravých kostí, zubů a syntézu bílkovin.Křemík - je komponent, schopný vytvářet struktury základních bílkovin pojivové tkáně – kolagenu a elastinu.
Křemík se podílí na vytváření pevné struktury kostí a chrupavek, v procesu mineralizace kostní tkáně. Dále křemík brání v pronikání «špatného» cholesterolu do krve a nedovoluje mu usazovat se na stěnách cév.
Bór - jeho úloha je mimořádně důležitá. Dohromady s křemíkem a vitamínem
K2 a D3 zvyšuje vstřebávání, a stimuluje výměnu vápníku, hořčíku a fosforu, zabraňuje ztrátě hořčíku a vápníku přes ledviny.
Podílí se na přeměně vitamínu D 3 na nejaktivnější formu.
Vitamín K2 - je to vitamín, který rozpouští tuky v lidském organismu a je vyráběn mikroorganismy ve střevech.
Tento vitamín se podílí na syntéze složené krevní bílkovinou pro trombinu, na srážení krve, podporuje zdravý a pevný stav stěn a cév.
Spolu s hořčíkem se účastní v tvorbě ATP a přeměně cukru na glykogen, díky čemuž se zesiluje jeho energetická výměna.
V dané sestavě je jednou z nejdůležitějších funkcí vitamínu K 2 a jeho účast ve vstřebávání vápníku a vzájemné působení vápníku a vitamínu D 3.
Vitamín K 2 pomáhá vápníku «správně» se včlenit do kostní tkáně.
Vitamín D3- (Cholekalciferol). Je to nejvíce bioaktivní forma ze skupiny vitamínů D.
Vitamín D3 pomáhá udržet potřebnou hladinu vápníku v krvi, zvyšuje vstřebávání vápníku v tenkém střevě a jeho přenos z krve do kostí, se podílí se na pevnosti kostry, kostí a zubů.
V buňkách sliznice střev ve vitamínu D 3 stimuluje syntézu bílkoviny- nositele, nezbytného k transportu vápníku.
Pokud je vápníku v potravě nedostatečné množství, vitamín D 3 přenáší část vápníku z kostí do krve, aby udržel jeho rovnovážný stav v organismu.
Zlepšováním vstřebávání vápníku a hořčíku D 3 pomáhá organismu ochránit blány nervových buněk před poškozením.
Výměna vitamínu D 3 a vápníku pomáhá zlepšit činnost štítné žlázy.
A nedostatek vitamínu D 3 vede k dysfunkci štítné žlázy, narušení mineralizace kostí a vyloučení vápníku z rostoucích kostí, ke svalové slabosti.
Složení Ca-Mg:
Vápník (Ca)
Kyselost/zásaditost: Zásadotvorný.
Druhy: Vázaný v bílkovinách 46 procent, rozptýlený 6,5 procent, ionizovaný 47,5 procent.
Potravinové zdroje:
Většina ovoce a zeleniny (především tmavě zelená listová zelenina, mrkev, brokolice, pomeranče, papája), chaluhy, sezamová a slunečnicová semena, mandle, vlašské ořechy, kešu a para ořechy, tofu, kostní moučka a neloupaná rýže.
Poznámka:
Káva, běžné čaje, nápoje sycené oxidem uhličitým, marihuana, přemíra soli, cigarety, rafinované cukry, alkohol a chemická diuretika zabraňují příjmu vápníku nebo odvápňují kosti a tkáně.
Využití v těle:
Vápník je nejhojnější minerál v těle. Je nezbytný pro pevnost kostí, chrupavek, šlach a pojivových tkání. (Je to základní stavební materiál kostí). Pomáhá aktivovat řadu enzymů, včetně slinivkových. Účastní se činnosti neurotransmiterů, užívá se při uvolňování adenosintrifosfátu (ATP, rezerva buněčné energie). Devětadevadesát procent tělesného vápníku je v kostech a zubech. Vápník se podílí na srážení krve. Je to jeden z mnoha buněčných nosičůŠpatné zužitkování:
Je velice rozšířené. K optimálnímu využití vápníku jsou nezbytné hormony štítné žlázy a příštítných tělísek a alkalizace.
Krátkodobý nedostatek:
Svalové křeče, bušení srdce, nespavost, podrážděnost, zubní kaz, onemocnění dásní, měknutí kostí, nervozita, křeče nohou a zad, křehké kosti, oslabení pojivových tkání včetně
křečových a metličkovitých žil, hemoroidy, prolapsy orgánů a kůže, petechie, náhlé mravenčení, zimnice, srdeční arytmie. Ovlivňuje svalové kontrakce.
Jeho využití je regulováno hormonem příštítných tělísek a vitaminem D. Vápník je stavební materiál kostí a zubů. Upravuje srdeční činnost, srážení krve a metabolismus, odstraňuje nervovou podrážděnost. Snižuje vysokou hladinu histaminů. Zvýšená spotřeba vápníku může podněcovat štítnou žlázu (C-buňky) ke zvýšené tvorbě hormonu kalcitoninu. To však potlačuje reabsorpci vápníku kostmi a způsobuje jejich rozpad. Také olovo narušuje zužitkování vápníku.
Dlouhodobý nedostatek:
Osteoporóza, skolióza, křivice a onemocnění zahrnující odvápnění kostí a poruchy jejich růstu. Dále zakrslost, artritida a deprese. Toxicita: Acidóza, kostní ostruhy, ledvinové kameny, stenóza a usazeniny vápníku ve tkáních, popřípadě hypertenze, zmatenost, nauzea.
Můžete mi zavolat nebo napsat co potřebujete řešit, a společně vytvoříme detoxikační, protiparazitální, protivirový, protibakteriální, protiplísňový nebo výživový program přesně na míru pro vás.
Potřebujete poradit, zavolejte na tel:773 486 600 nebo napište na email: m.kalabzova@seznam.cz
Máte-li zájem o zakoupení Ca-Mg, přihlašte se do e-shopu svým klubovým číslem a heslem zde.
Jako člen Coral Clubu získáte možnost nákupu za klubové ceny o 20% levněji.
Facebook skupina Paraziti v lidském těle zde.
Facebook skupina Příčiny nemocí zde.