Omega 3/60 zdroj polynenasycených mastných kyselin

Klikněte pro zvětšení obrázku
kliknutím zobrazíte detail obrázku

Obsahuje základní nenasycené mastné kyseliny omegy-3 z mořských ryb (ančovičky, sardinky, makrela).

Obsah polynenasycených mastných kyselin omega-3 v produktu činí 60 %.

RYBÍ TUK Koncentrovaný zdroj polynenasycených mastných kyselin (PUFA) omega-3 – dokosahexaenové (DHA) a eikosapentaenové (EPA). DHA a EPA – nezaměnitelné kyseliny, které se v našem těle nevytváří, proto je velmi důležité získávat je z potravy nebo pomocí doplňků. Dohromady s fosfolipidy jsou základní složkou a stavebním materiálem buněčných obalů.

Nejvíc DHA a EPA obsahují buňky mozku a oční sítnice (50 %).

Omega-3 snižují hladinu «špatného» cholesterolu, brání jeho ukládání v cévách, zlepšují oběh krve v cévách srdce a mozku, podporují obnovu stabilního srdečního tepu a krevního tlaku.

Omega-3 zlepšují aktivitu nervových buněk, velmi pozitivně působí na kognitivní (poznávací) funkce mozku.

Máte-li zájem o zakoupení Lecitinu přihlašte se do e-shopu svým klubovým číslem a heslem zde.

Jako člen Coral Clubu získáte možnost nákupu za klubové ceny o 20% levněji.

Objednávka produktů zde, vstup do e-shopu Corál Club.

omega

Omega 3/60, účinky:

«Omega 3/60» – hlavní zdroj EPA a DHK ve složení éterů omega-3 (600 mg).

Díky tomu poskytuje výrobek rychlou a kvalitní pomoc srdci a cévám v období, kdy je jejich činnost nejintenzivnější a kdy vyžadují největší přísun omega-3 (1-2 g a více za den): před- a poinfarktový stav, srdeční arytmie, ischemické srdeční onemocnění (ICHS), mozková mrtvice, roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba, arterioskleróza, hypertenze, vysoká fyzická a psychická zátěž.

Zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému.

Pomáhá chránit srdce a cévy před civilizačními chorobami.

70146706_2334083889978977_5578724061472620544_n

Pomáhá při ateroskleróze, Alzheimerově chorobě, hypertenzi, cukrovce, revmatismu a dně.

Příznivý vliv na hladinu krevních tuků.

Úspěšně používáno při léčbě kožních chorob jako je lupenka, ekzémy, alergická dermatitida, výměna-dystrofní změny na kůži.

Příznivý vliv na činnost mozku.

Blahodárný vliv na krevní oběhový systém.

Jaké jsou nenasycené mastné kyseliny?
Nenasycené mastné kyseliny se získávají  z makrely, sardinky a ančovičky, které se nacházejí v chladných mořských vodách kolem Skandinávie.
Pro výrobu omega 3/60 byla vyvinutá speciální technologie, která oddělí omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a outsidery samostatných mastných kyselin a cholesterolu.

Nenasycené mastné kyseliny jsou základem buněčné membrány, které jim zajišťují pružnost, plynulost a propustnost, regulaci průtoku látek do buňky a brání pronikání cizích organismů a jeho sloučenin, významný vliv má na všechny procesy v buňkách.

V roce 1862 začal norský lékárník Peter Müller prodávat lahvičky s čistým rybím tukem, který doporučoval užívat jako léčebně-preventivní preparát. Tak se rybí tuk stal součástí běžného života Norů.

Omega 1

Až mnohem později, po mnohých vědeckých výzkumech, byly objeveny užitečné složky rybího tuku. Omega-3 a -6 kyseliny (jejich komplex se nazývá vitamín F) byly objeveny až v první polovině 20. století.

Nicméně pozornost lékařů tyto složky přitáhly až na konci 70. let. Dánské vědce zaujalo pozoruhodné zdraví a dlouhověkost Eskymáků, kteří žili v pobřežních oblastech Grónska.

V průběhu mnoha výzkumů se jim podařilo objasnit, že malý počet onemocnění hypertenzí, arterosklerózou, trombózami a dalšími kardiovaskulárními nemocemi je u této etnické skupiny přímo spojen s pravidelným pojídáním mořských ryb, které mají vysoký obsah mastných kyselin.

Tyto údaje byly následně potvrzeny analýzou složení krve obyvatel Japonska, Nizozemska a přímořských oblastí mnohých dalších zemí.

Mastné kyseliny – to jsou přírodní sloučeniny, obsažené v tucích, olejích a voscích rostlinného a živočišného původu.

Podle charakteru chemických vazeb mezi atomy uhlíku se rozlišují následující typy:

Nasycené kyseliny.  Jejich zdrojem jsou živočišný a mléčný tuk, kokosové a palmové oleje, hydrogenizované tuky (margarín).

Nenasycené. Bohatým zdrojem nenasycených kyselin jsou rostlinné oleje (lněný, kukuřičný, sójový, olivový, slunečnicový) plody moře (krevety, mušle, ústřice, sépie), ořechy (vlašské, lískové, mandle, kešu), semena (sezam, sója, len, slunečnice), avokádo, olivy. Nenasycené kyseliny se dělí na:

•          mononenasycené mastné kyseliny (omega-9)

•          polynenasycené mastné kyseliny (omega-3 a -6)

Ideální stav je, když jsou potraviny, obsahující v dostatečném množství polynenasycené mastné kyseliny (PUFA, z angl. Polyunsaturated fatty acids)  nedílnou součástí každodenní stravy, ale v dnešních podmínkách to není vždy možné.

Kromě toho špatná ekologie, kouření, stres, jak je pravidlem, způsobují, že organismus má vyšší spotřebu těchto důležitých nutrientů.

Omega-6 a -3 PUFA jsou důležitým stavebním prvkem buněčných membrán v našem organismu.

Dostatečná spotřeba omega-3 a -6 napomáhá udržení zdraví buněk imunitního a kardiovaskulárního systému, pomáhá odstraňovat „špatný“ cholesterol (nízké hustoty) z organismu, díky čemuž se snižuje riziko ucpání cév cholesterolovými usazeninami a jejich poškození.

Omega-3 a -6 – to jsou důležité výživové složky pro zrakové orgány. Dostatečné množství těchto mastných kyselin pomáhá zmírnit příznaky „suchého oka“ a snížit zánětlivé procesy.

Pokud má organismus dostatečné množství omega-3 a -6, výrazně se zlepšuje stav pokožky, zvyšuje se její elastičnost.

Obě výživové látky – lecitin i omega – jsou stavebním materiálem pro buněčné membrány, především buněčných membrán mozku.

Omega-6 a -3 se zabudovávají do fosfolipidů membrán, kterým zabezpečují pružnost a prostupnost výživových látek. A lecitin je navíc zdrojem těch samých fosfolipidů, nejdůležitějšího výživového elementu pro všechny části nervového systému, který současně  zvyšuje biodostupnost PUFA. Vyvážená hladina obou těchto látek v organismu se blahodárně  odráží na náladě, paměti a celkovém tonusu.

Výzkumy prokázaly, že současné užívání omegy-3 a lecitinu pomáhá zesílení vnímání při duševní námaze, a to dokonce i v období vysokého vyčerpání.

Tudíž současné užívání produktů «Coral Lecithin» a «Omega 3 pomáhá zlepšit paměť, pozornost, vnímání, schopnost učení a odolnost vůči stresu.

lecitin omega bunka

spojení omega 3 lecitin

V čem jsou si tyto produkty podobné

Oba jsou zdrojem nezaměnitelných polynenasycených mastných kyselin (PUFA).

Oba produkty obsahují PUFA z rybího tuku, tj. jsou to výrobky přírodního původu.

Pravidelným příjmem daného produktu, každodenním obohacováním vlastní stravy těmito nezbytnými mastnými kyselinami si dokážete zlepšit celkové zdraví a změnit svůj život k lepšímu!

Způsob užití

Dospělí a děti nad 14 let: 1 kapsle 2x denně během jídla. V případě potřeby možno zopakovat.

Vedlejší účinky

Individuální nesnášenlivost některých komponentů, těhotenství, kojení. Před užíváním doporučujeme konzultovat se svým lékařem.

Způsob skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí, na suchém místě při pokojové teplotě do +25°С. Chraňte před přímým slunečním zářením a vlhkostí.

Expirace

2 roky od data výroby

Země výrobce

USA

Máte-li zájem o zakoupení Lecitinu přihlašte se do e-shopu svým klubovým číslem a heslem zde.

Jako člen Coral Clubu získáte možnost nákupu za klubové ceny o 20% levněji.

Objednávka produktů zde, vstup do e-shopu Corál Club.