Pentokan-šumivá tableta draslíku a vitamínu C
kliknutím zobrazíte detail obrázku
Draslík – jeden z nejdůležitějších prvků k zajištění života buněk organismu.
Proč je draslík tak důležitý pro normální fungování organismu?
Draslík pomáhá normalizovat nitrobuněčnou acidobazickou rovnováhu (tj. rovnováhu kyselin a zásad), která je velmi důležitá pro celkové zdraví.
Draslík – elektrolyt, nezbytný k uskutečnění nervových impulsů. Na něm v mnohém závisí normální činnost nervového systému, včetně mozku.
Draslík napomáhá zvýšit svalovou zdatnost, což je velmi důležité zejména když intenzivně sportujete nebo když jste vyznavačem aktivního způsobu života.
Draslík je užitečný pro zdraví srdce a napomáhá udržení normálního srdečního tepu.
Draslík podporuje rovnováhu vody a solí v organismu, jehož porušení vede k vážným zdravotním problémům.
Máte-li zájem o zakoupení Pentokanu přihlašte se do e-shopu svým klubovým číslem a heslem zde.
Jako člen Coral Clubu získáte možnost nákupu za klubové ceny o 20% levněji.
Draslík aktivuje energetickou výměnu, podporuje vysokou práceschopnost organismu.
Draslík podporuje normální výši krevního tlaku. Podporuje zdraví srdce a cév.
Draslík pomáhá ledvinám normálně pracovat.
Deficit draslíku se často projevuje jako ztráta sil, apatie, emocionální vyhoření.
Pomáhá udržovat vysokou úroveň energie a práceschopnost.
Pomáhá účinně upravovat nitrobuněčný metabolismus.
DRASLÍK
Prvek, jehož význam je obtížné docenit. Nachází se ve všech nitrobuněčných tekutinách a pomáhá normalizovat rovnováhu kyselin a zásad.
Draslík je rovněž velice důležitý pro zdraví srdce, výrazně snižuje nebezpečí infarktu myokardu. Snížení jeho obsahu v krvi zvyšuje riziko vzniku srdečních arytmií.
Na hladině tohoto minerálu v organismu je v mnohém závislá naše práceschopnost a energie; když je hladina nižší (kvůli fyzické zátěži, psychickému vypětí, duševní námaze, stresu, nevyváženého stravování), člověk pociťuje ztrátu sil a rychle se unaví.
VITAMÍN C
Pro organismus mimořádně důležitý vitamín, který má antioxidační vlastnosti. Pokud vedete aktivní způsob života, těžce pracujete, jste často vystavováni stresu nebo žijete v jinak nevyhovujících podmínkách, je pro vás vitamín C zcela nezbytný. Vitamín C pomáhá zásobit kyslíkem svaly a tkáně, účastní se syntézy kolagenu, pomáhá k lepšímu vstřebání bílkovin. Díky němu se organismus rychleji vzpamatovává po zvýšené zátěži a stresu. Vitamín C rovněž pomáhá při ochraně před předčasným stárnutím.
RIBÓZA
Nezastupitelná látka pro syntézu molekul ATP (adenosintrifosfát), díky které všechny buňky našeho organismu uchovávají a využívají energii pro biochemické reakce.
Ribóza je mimořádně důležitá pro sportovce: koncentrace ATP v buňkách po tréninku (nebo jiné stresové situaci) se výrazně snižuje, proto doplňková užití ribózy pomáhá obnovit energetické zásoby.
Způsob užití
Rozpustit 1 šumivou tabletu v 60 ml vody nebo ovocné šťávy. Dospělí užívají 1 tabletu 1-2x denně během jídla.
Vedlejší účinky
Individuální nesnášenlivost některých komponentů, těhotenství, kojení. Před užíváním doporučujeme konzultovat se svým lékařem.
Způsob skladování
Uchovávejte mimo dosah dětí, na suchém místě při pokojové teplotě do +25°С. Chraňte před přímým slunečním záření a vlhkostí
Expirace
2 roky od data výroby
Země výrobce
Německo
Stres… Tento stav se stal nedílnou součástí našich životů. Když požádáte kohokoliv o vysvětlení smyslu tohoto slova, tak začne nejčastěji hovořit o emocionálním stresu a popíše ty nepříjemné, nebo naopak radostné pocity, které prožíváme.
Ano, slyšeli jste správně, radost – to je také stresový stav. Stres mění a často i ruší naše plány, náladu, zvyšuje naši aktivitu nebo naopak zahání do deprese.
Příčinou stresu nejsou jen emocionální prožitky, ale také:
· Nepříjemné ekologické podmínky
· Bakteriální a virové infekce
· Vlastní stárnutí organismu
· Psychoemocionální stres, nervové vypětí
· Příliš vysoké ultrafialové záření a to včetně pobytu na slunci nebo v soláriu
· Toxické složky, které jsou obsaženy v některé kosmetice a domácí chemii
· Přejídání, škodlivá konzumace jídel z fast foodů, smažených a konzervovaných potravin
· Škodlivé návyky: kouření, náklonnost k nestřídmému pití alkoholu
· Užívání některých léků
· Zvýšená fyzická námaha nebo naopak její nedostatek
· Nedostatek kyslíku
· Vliv záření a to včetně vyzařování počítačů a mobilních telefonů
Pokud se organismus dokáže rychle přizpůsobit nebo adaptovat na vnější či vnitřní vlivy, které způsobují stres, pak je stres dokonce užitečný. Ale pokud má organismus málo sil k obraně svého zdraví a adaptační zásoby jsou vyčerpány, může to mít za následek závažné zdravotní problémy.
Totéž probíhá i uvnitř našeho organismu, v každé buňce - a nazývá se to oxidační stres.
Oxidační stres – to je poškození buněk působením volných radikálů, následkem čehož se organismus rychleji opotřebovává a stárne.
Objevují se poruchy v činnosti různých orgánů a systémů, vznikají a rozvíjejí se nemoci.
Náš organismus obsahuje 100 trilionů buněk, ve všech přitom každou minutu probíhají miliony chemických reakcí, které zajišťují vyladěnou spolupráci všech orgánů a systémů. Tyto procesy se souhrnně nazývají metabolismus, nebo také látková výměna. Metabolismus umožňuje tělu růst, hojit poškození a reagovat na okolní prostředí.
Abychom minimalizovali škodlivé působení volných radikálů, je důležité podporovat dobrý buněčný metabolismus.
Péči o celkové zdraví je proto třeba začít na úrovni buňky.
Při normálním buněčném metabolismu buňka buď neutralizuje volné radikály za pomoci antioxidačního systému, nebo vyměňuje poškozené molekuly.
Nicméně, pokud množství volných radikálů převyšuje obranné možnosti buňky, tak se poškodí buněčná membrána a buňka vzápětí na to hyne.
Její obsah se vylévá do mezibuněčného prostoru, což může v první řadě poškodit další buňky ve tkáni, což může vyvolat řetězovou reakci patologických procesů.
Takto «pracuje» oxidační stres.
Co jsou zač tyhle „volné radikály“ - a jak vlastně fungují?
Volný radikál – to je molekula kyslíku s nepárovým elektronem.
Aby se stal stabilním, volný radikál se snaží „utrhnout“ chybějící elektron u jakékoliv molekuly, kterou potká a tím naruší celistvost buňky a vyvolává řetězovou reakci destrukce – to je ten samý oxidační stres, který se dnes bere jako příčina vzniku nejrůznějších zdravotních problémů.
Aby nitrobuněčný metabolismus probíhal normálně, každá buňka potřebuje neustálý přísun výživových látek a kyslíku a rovněž permanentní odstraňování už nepotřebných produktů životních procesů. Takováto obousměrná doprava probíhá skrz buněčnou membránu, která má výběrovou propustnost pro jednotlivé látky.
Snahy vědců pochopit jak přesně pracuje buňka, vedly k objevení sodno-draselné pumpy – mechanismu, který nepřetržitě odstraňuje z buňky sodík a žene do ní draslík, čímž vytváří rozdílné koncentrace těchto dvou prvků po obou stranách membrány.
To je základní podmínka těch nejdůležitějších životních činností: vytvoření nervového impulsu v buňkách, zajištění zdravého srdečního rytmu a rovnováhy vody a solí a v neposlední řadě regulace buněčné látkové výměny.
Jednou z hlavních příčin nedostatku draslíku v organismu dnešního člověka je nadbytečné používání kuchyňské (sodíkaté) soli.
Problém je v tom, že ještě docela nedávno – z pohledu evoluce - byla sůl vzácností a dnes se dostává do organismu v nadměrném množství.
Sodík je absolutně nezbytný pro fungování nervů a svalů; bez něj není možné udržet organismus při životě. To samé můžeme říct o draslíku. Jenže z těchto dvou výživových látek organismus aktivně uchovává pouze sodík, neboť draslíku je v životním prostředí velké množství.
Organismus, jak je zvyklý, je hospodárný ve vztahu k sodíku, ale ztrácí hodně draslíku. Má silné mechanismy k uchování sodíku, ale absolutně mu chybí mechanismy udržení draslíku, který je přitom pro život stejně důležitý.
Dnes používáme sůl v mnohem větším množství, než je nezbytně nutné a naopak málo konzumujeme rostlinné produkty bohaté na draslík (a když už je jíme, tak je dochucujeme opět solí).
V důsledku toho je poměr draslíku a sodíku převrácený, což v konečném důsledku vede k různým zdravotním problémům.
A to je přesně situace, kdy evoluce pracuje proti nám, nestačí se přizpůsobovat změnám
Kromě intenzivní fyzické zátěže a přebytku solí ve stravě může být vyvolán takovými faktory, jako jsou:
• Permanentní stres
• Intenzivní fyzická zátěž
• Škodlivé návyky (kouření, alkohol)
• Špatné ekologické podmínky
• Užívání diuretik nebo projímadel
• Dehydratace organismu kvůli zvracení nebo průjmu
• Zvýšená potivost
• Častá konzumace čokolády nebo kávy.
98% iontů draslíku se nachází uvnitř buněk a iontů sodíku je naopak velké množství v mezibuněčném prostředí, kde je ho 20x víc, než iontů draslíku.
Draslík – to je důležitá složka nitrobuněčných tekutin organismu.
Ne náhodou je doporučená denní norma příjmu draslíku 3500 mg, v USA dokonce ještě víc – 4700 mg.
To je nejvyšší potřeba mezi všemi minerály.
V normálních podmínkách by se měly sloučeniny draslíku dostávat do organismu spolu s potravou. Draslík obsahují mléčné výrobky, maso, kakao, rajčata, luštěniny, banány, brambory, petržel, meruňky, rozinky, švestky.
Bohužel, skutečný obsah nutrietů v ovoci a zelenině klesl za posledních 50 let na 30 – 50 %.
Příčiny? Vyčerpání půdy, celkové zhoršení ekologické situace, využívání chemických hnojiv, geneticky modifikované potraviny a mnohé další.
Další faktory, které způsobují deficit draslíku, jsou permanentní stres a intenzivní fyzická zátěž. Nedostatek draslíku se často vyskytuje u sportovců, milovníků fitness, u osob, které se věnují těžké fyzické nebo náročné intelektuální práci.
Představujeme vám PentoKan – produkt, vytvořený speciálně pro to, aby se předcházelo nedostatku draslíku zejména v buňce – nejzákladnější strukturní cihličce celého organismu.
Úkol PentoKanu – zajistit stálou koncentraci draslíku uvnitř buňky.
To je záruka zdravého a správného fungování buňky a tudíž i organismu jako celku.
Aktivní složky PentoKanu – draslík, vitamín C a ribóza.
V první řadě - PentoKan – to je zdroj draslíku.
Naším úkolem bylo předložit tento makroelement v maximálně dostupné podobě.
Šumivé tablety vytvářejí během rozpouštění ve vodě dvě organické formy draslíku – citrát a askrobat.
Tímto způsobem se dosahuje biodostupnost draslíku kolem 97,5 %.
Ribóza – druhá aktivní složka PentoKanu – zvyšuje syntézu molekul ATF.
ATF (Adenosintrifosfát) — zdroj energie v organismu, zhruba třetina z ní se využije na udržení normální činnosti sodno-draselné pumpy.
Z tohoto důvodu je obsah draslíku v buňce přímo závislý na hladině ATF. Při nízké hladině ATF je draslíkový kanál plně otevřen a draslík rychle vyplouvá na povrch, aktivita buňky klesá. Při vysoké hladině ATF se kanál uzavírá, což zajišťuje uchování zásob draslíku a aktivní stav buňky, její normální fungování.
Co se týče vitamínu С, tak ten má ve složení PentoKanu důležitou transportní roli (což je důsledek jeho heterocyklické struktury) a napomáhá rychlému a efektivnímu přísunu draslíku dovnitř buňky.
Jednoduše rozpusťte 1 šumivou tabletu ve sklenici vody nebo ovocné šťávy.
Je to mnohem pohodlnější a hlavně příjemnější, než polykat kapsle!
PentoKan vytváří optimální podmínky pro rychlou obnovu energetických zdrojů buňky, zajišťuje optimální činnost sodno-draselné pumpy a zachovává plnou životaschopnost buňky dokonce v podmínkách oxidačního stresu.
Máte-li zájem o zakoupení Pentokanu přihlašte se do e-shopu svým klubovým číslem a heslem zde.
Jako člen Coral Clubu získáte možnost nákupu za klubové ceny o 20% levněji.
Můžete mi zavolat nebo napsat co potřebujete řešit, a společně vytvoříme detoxikační, protiparazitální, protivirový, protibakteriální, protiplísňový nebo výživový program přesně na míru pro vás.
Potřebujete poradit, zavolejte na tel:773 486 600 nebo napište na email: m.kalabzova@seznam.cz
Facebook skupina Paraziti v lidském těle zde.
Facebook skupina Příčiny nemocí zde.